Jak najít dobrého finančního manažeraVčera jsem povídal o výhodách spolupráce s externím finančním ředitelem, ale jak poznat toho dobrého?

Každý jsme jiný, co máme společného a kde lišíme?

1️⃣Odbornost a zkušenosti
➡️Dobrý externí finanční manažer by měl mít odborné znalosti a hluboké zkušenosti v oblasti finančního řízení, účetnictví a daní.
✅Měl by být schopen poskytnout vám odborné rady a vám pomoci vám finančními záležitostmi vaší firmy.
❗Neměl by mít problém doložit příslušné vzdělání, sice neplatí čím víc tím líp, ale zase to nemít vůbec nic něco dokládá.

2️⃣Flexibilita, přizpůsobivost a zkušenosti
➡️Externí finanční manažer by měl být schopen přizpůsobit se vašim potřebám a požadavkům.
✅Měl by být schopen pracovat s vámi na řešení vašich finančních problémů a pomoci vám dosáhnout vašich cílů.
❗Zjistěte si, s jakými druhy podnikání a velikostmi firem má reálné zkušenosti, obecně platí, že čím víc tím líp, jde o vás a vaši firmu, zkušený člověk s nadhledem vám určitě najde řešení na míru vašim potřebám, nikoliv co „viděl“ někde jinde.

3️⃣Transparentnost a komunikace
➡️Dobrý manažer by měl být transparentní a komunikativní.
✅ Měl by Vám poskytnout pravidelné zprávy o vašich finančních záležitostech a být schopen odpovědět na vaše otázky, způsobem abyste mu rozuměli vy, ne on.
❗Hledejte někoho s kým si budete rozumět i „lidsky“. Budete spolu trávit čas, a není nic horšího, než když vám „nevoní“ .

4️⃣Rozsah nabízených služeb
➡️Dobrý externí finanční manažer by vám měl být schopen zajistit nejen finační řízení, ale měl by si umět poradit i s dalšími službami například auditing, účetnictví nebo daně.
✅Nehledejte jednorožce, který umí finanční řízení a zároveň bude fenomenálním účetním, ale určitou orientaci v dané problematice by měl mít, nebo minimálně by měl být schopen spolupracovat s někým kdo daný problém řeší.
❗Nepadáme z nebe, někde jsme začínali, někudy šli, takže máme nejen zkušenosti, ale i kontakty.

4️⃣Reference a doporučení
➡️Požadujte reference a doporučení od jiných klientů, kteří již s externím finančním manažerem spolupracovali.
✅Získáte tak užitečné informace o kvalitě poskytovaných služeb i odbornosti externího finančního manažera.
❗Sledujte i to jak vypadá ten kdo reference poskytuje. Každý vnímáme jinak a co vyhovuje jednomu, nemusí vůbec vyhovovat druhému, i když je vše objektivně na vysoké úrovni. Vy jste ti co platí, vy si vybíráte, tak si i ověřte co je pravda.

5️⃣Cena
➡️Cena je samozřejmě důležitým faktorem při výběru externího finančního manažera, ale neměla by být hlavním kritériem pro výběr.
✅Berte v úvahu i další faktory, jako jsou odbornost, zkušenosti, nebo kvalita služeb.
❗Příliš nízká, nebo naopak neadekvátně vysoká cena, sice něco signalizuje, ale nemusí znamenat nic špatného. Volba je na vás, buďte obezřetní.

Nevíte kde začít, zkuste nás v BFC GROUP ®, nebo rovnou navšivte náš web www.bfcgroup.cz a domluvte si schůzku.

hashtag#bfcgroup

Diskuze